Ammattiosastot

RAU:n jäseninä on 24 ammattiosastoa. Tarkemmat yhteystiedot osaston toimihenkilöistä löytyvät jäsenten extranetistä.

Rautatiealan unionin Etelä-Suomen osasto ryPuheenjohtaja: Wiita Irma
   +358 40 0979389
   irma.wiita@pp.inet.fi
Sihteeri: Sairo Paula
Rautatiealan Unionin Helsingin veturinkuljettajien osasto ryPuheenjohtaja: Narinen Lassi
   +358 50 5399103
   LASSI.NARINEN@GMAIL.COM
Sihteeri: Rikkonen SatuTaloudenhoitaja: Weckström Hans
Rautatiealan Unionin Iisalmen osasto rySihteeri: Pääkkö Juha-PekkaTaloudenhoitaja: Ovaskainen Jani
Rautatiealan Unionin Imatran osasto ryPuheenjohtaja: Valtonen Miika
   +358 40 8642745
   MIIKA.VALTTON@HOTMAIL.FI
Sihteeri: Junna MikkoTaloudenhoitaja: Suominen Juho
Rautatiealan Unionin Itä-Suomen osasto ryPuheenjohtaja: Lahtinen Juha
   +358 40 0166003
   juha.ilmari.lahtinen@gmail.com
Sihteeri: Saarinen HanneTaloudenhoitaja: Saarinen Hanne
Rautatiealan Unionin Joensuun osasto ryPuheenjohtaja: Holm Santeri
   +358 40 5910978
   SANTERI.HOLM@HOTMAIL.COM
Sihteeri: Hukka AnneliTaloudenhoitaja: Peippo Nikolas
Rautatiealan Unionin Jyväskylän veturinkuljettajien osasto ryPuheenjohtaja: Koski Niko-Petteri
   +358 44 2537372
   niko_petterik@hotmail.com
Sihteeri: Hänninen PetriTaloudenhoitaja: Honkonen Pauli
Rautatiealan Unionin Kokkolan osasto ryPuheenjohtaja: Ojala Miika
   +358 40 7712765
   OJALA.MIIKA@GMAIL.COM
Sihteeri: Stenström ÖstenTaloudenhoitaja: Mäki-Leppilampi Jarkko
Rautatiealan Unionin Kontiomäen osasto ryPuheenjohtaja: Kemppainen Kari
   +358 40 5839054
   karikempp@gmail.com
Sihteeri: Kähkönen KariTaloudenhoitaja: Hirvelä Tuukka
Rautatiealan Unionin Kouvolan veturinkuljettajat ryPuheenjohtaja: Hellberg Jani
   +358 40 7035986
   ELMERI.HELLBERG@KYMP.NET
Sihteeri: Pitkänen SamiTaloudenhoitaja: Ora Jukka
Rautatiealan Unionin Kuopion osasto ryPuheenjohtaja: Salminen Ossi
   +358 44 3701362
   ossi.salminen1@gmail.com
Sihteeri: Vanhanen JuhaTaloudenhoitaja: Ylikärppä K
Rautatiealan Unionin Länsi-Suomen osasto ryPuheenjohtaja: Kekki Juha
   +358 44 5847225
   juha.p.kekki@gmail.com
Sihteeri: Huhtanen JuusoTaloudenhoitaja: Lumio Petteri
Rautatiealan Unionin Lapin osasto ryPuheenjohtaja: Juusola Eveliina
   +358 40 4158259
   eveliina.juusola@gmail.com
Sihteeri: Pihlajamaa JariTaloudenhoitaja: Leskelä Timo
Rautatiealan Unionin Oulun osasto ryPuheenjohtaja: Hetta Juha
   +358 40 7348386
   pekka.hetta@gmail.com
Sihteeri: Huttunen JukkaTaloudenhoitaja: Huttunen Jukka
Rautatiealan Unionin Pieksämäen osasto ryPuheenjohtaja: Kinnunen Toni
   +358 40 0950202
   toni.l.kinnunen@gmail.com
Taloudenhoitaja: Tuomainen Jyri
Rautatiealan Unionin Pohjois-Suomen osasto ryPuheenjohtaja: Vähälummukka Juha
   +358 44 3434042
   juha.vahalummukka@gmail.com
Sihteeri: Vähälummukka Juha
Rautatiealan Unionin Porin osasto ryPuheenjohtaja: Lindholm Mikko
   +358 40 0936448
   MIKKO.LINDHOLM@HOTMAIL.COM
Sihteeri: Tomminen JariTaloudenhoitaja: Tomminen Jari
Rautatiealan Unionin Riihimäen Veturinkuljettajat ryPuheenjohtaja: Salminen Tommi
   +358 40 4824884
   tommi.salminen@vr.fi
Sihteeri: Aalto SanttuTaloudenhoitaja: Väisänen Tapani
Rautatiealan Unionin Savonlinnan osasto ryPuheenjohtaja: Hoffrén Henri
   +358 50 5265650
   henri.hoffren@hotmail.com
Sihteeri: Tolvanen PetriTaloudenhoitaja: Laitinen Olli
Rautatiealan Unionin Seinäjoen osasto ryPuheenjohtaja: Hautala Jussi
   +358 40 5790115
   hautala.jussi@hotmail.com
Sihteeri: Antila Antti-JuhaniTaloudenhoitaja: Tuomaala Timo
Rautatiealan Unionin Tampereen osasto ryPuheenjohtaja: Jokinen Joni-Pekka
   +358 40 5106200
   POSE32.JOKINEN@GMAIL.COM
Sihteeri: Rantanen VilleTaloudenhoitaja: Saarinen Teemu
Rautatiealan Unionin Veturimiesten Turun osasto ryPuheenjohtaja: Kotikoivu Iikka
   +358 40 1420577
   IIKKA.KELOSAARI@GMAIL.COM
Sihteeri: Kesälä KerttuTaloudenhoitaja: Sinisalo Markus
Rautiealan Unionin Ylivieskan osasto ryPuheenjohtaja: Kangas Heikki
   +358 40 7012280
   kangashe@gmail.com
Sihteeri: Kopakkala TeemuTaloudenhoitaja: Kangas Heikki