Ammattiosastot

RAU:n jäseninä on 25 ammattiosastoa. Tarkemmat yhteystiedot osaston toimihenkilöistä löytyvät jäsenten extranetistä.

Operail työhuone
Rautatiealan Unioni Savon osasto ryPuheenjohtaja: Lindblom Harri
   0408637290
   habahaba.lindblom@gmail.com
Rautatiealan unionin Etelä-Suomen osasto ryPuheenjohtaja: Wiita Irma
   0400979389
   irma.wiita@pp.inet.fi
Sihteeri: Sairo Paula
Rautatiealan Unionin Helsingin veturinkuljettajien osasto ryPuheenjohtaja: Narinen Lassi
   050 5399103
   LASSI.NARINEN@GMAIL.COM
Sihteeri: Rikkonen SatuTaloudenhoitaja: Weckström Hans
Rautatiealan Unionin Iisalmen osasto ryPuheenjohtaja: Heikkilä Sami
   0405440188
   SAMI.HEIKKILA76@GMAIL.COM
Sihteeri: Pääkkö Juha-PekkaTaloudenhoitaja: Ovaskainen Jani
Rautatiealan unionin Imatran osasto ryPuheenjohtaja: Valtonen Miika
   0408642745
   MIIKA.VALTTON@HOTMAIL.FI
Sihteeri: Tarkiainen PasiTaloudenhoitaja: Kukkonen Janne
Rautatiealan Unionin Itä-Suomen osasto ryPuheenjohtaja: Lahtinen Juha
   0400166003
   juha.ilmari.lahtinen@gmail.com
Sihteeri: Mömmö AnneTaloudenhoitaja: Saarinen Hanne
Rautatiealan unionin Joensuun osasto ryPuheenjohtaja: Holm Santeri
   0405910978
   SANTERI.HOLM@HOTMAIL.COM
Sihteeri: Hukka AnneliTaloudenhoitaja: Lintulaakso Nikolas
Rautatiealan unionin Jyväskylän veturinkuljettajien osasto ryPuheenjohtaja: Kupari Jani
   040 7380643
   jani.aaron77@gmail.com
Sihteeri: Väänänen JuhoTaloudenhoitaja: Honkonen Pauli
Rautatiealan unionin Kokkolan osasto ryPuheenjohtaja: Kuikka Minna
   0440165620
   minnamkuikka@gmail.com
Sihteeri: Niemelä JaniTaloudenhoitaja: Mäki-Leppilampi Jarkko
Rautatiealan unionin Kontiomäen osasto ryPuheenjohtaja: Kemppainen Kari
   0405839054
   karikempp@gmail.com
Sihteeri: Kemppainen JuhaTaloudenhoitaja: Hirvelä Tuukka
Rautatiealan unionin Kouvolan veturinkuljettajat ryPuheenjohtaja: Hellberg Jani
   040 7035986
   ELMERI.HELLBERG@KYMP.NET
Sihteeri: Pitkänen SamiTaloudenhoitaja: Ora Jukka
Rautatiealan unionin Kuopion osasto ryPuheenjohtaja: Salminen Ossi
   0443701362
   ossi.salminen1@gmail.com
Sihteeri: Vanhanen JuhaTaloudenhoitaja: Ylikärppä Mikael
Rautatiealan unionin Länsi-Suomen osasto ryPuheenjohtaja: Westlin Tommy
   0456385764
   westlintommy3@gmail.com
Sihteeri: Huhtanen JuusoTaloudenhoitaja: Lumio Petteri
Rautatiealan unionin Lapin osasto ryPuheenjohtaja: Vaarala-Sarajärvi Antti
   0400419937
   ANTVAA@HOTMAIL.COM
Sihteeri: Leskelä TimoTaloudenhoitaja: Leskelä Timo
Rautatiealan unionin Oulun osasto ryPuheenjohtaja: Hetta Juha
   0407348386
   pekka.hetta@gmail.com
Sihteeri: Huttunen JukkaTaloudenhoitaja: Huttunen Jukka
Rautatiealan unionin Pieksämäen osasto ryPuheenjohtaja: Kinnunen Toni
   0400 950 202
   toni.l.kinnunen@gmail.com
Sihteeri: Moilanen JarmoTaloudenhoitaja: Tuomainen Jyri
Rautatiealan unionin Pohjois-Suomen osasto ryPuheenjohtaja: Vähälummukka Juha
   0443434042
   juha.vahalummukka@gmail.com
Sihteeri: Vähälummukka Juha
Rautatiealan unionin Porin osasto ryPuheenjohtaja: Lindholm Mikko
   0400 936448
   MIKKO.LINDHOLM@HOTMAIL.COM
Sihteeri: Tomminen JariTaloudenhoitaja: Tomminen Jari
Rautatiealan Unionin Riihimäen Veturinkuljettajat ryPuheenjohtaja: Könnömäki Matti
   0468130080
   mkonnomaki@gmail.com
Sihteeri: Matikka TomiTaloudenhoitaja: Väisänen Tapani
Rautatiealan unionin Savonlinnan osasto ryPuheenjohtaja: Hoffrén Henri
   0505265650
   henri.hoffren@hotmail.com
Sihteeri: Kettunen TimoTaloudenhoitaja: Laitinen Olli
Rautatiealan unionin Seinäjoen osasto ryPuheenjohtaja: Hautala Jussi
   0405790115
   hautala.jussi@hotmail.com
Sihteeri: Antila Antti-JuhaniTaloudenhoitaja: Tuomaala Timo
Rautatiealan unionin Tampereen osasto ryPuheenjohtaja: Jokinen Joni-Pekka
   0405106200
   POSE32.JOKINEN@GMAIL.COM
Sihteeri: Wirlander JuhaTaloudenhoitaja: Saarinen Teemu
Rautatiealan unionin Turun toimihenkilöiden osasto ryPuheenjohtaja: Reunamo Ismo
   0442315493
   ismo.reunamo@vr.fi
Sihteeri: Lehto Tapio
Rautatiealan Unionin Veturimiesten Turun osasto ryPuheenjohtaja: Kotikoivu Iikka
   040 1420577
   IIKKA.KELOSAARI@GMAIL.COM
Sihteeri: Kesälä KerttuTaloudenhoitaja: Sinisalo Markus
Rautiealan unionin Ylivieskan osasto ryPuheenjohtaja: Kangas Heikki
   040-7012280
   kangashe@gmail.com
Sihteeri: Kopakkala TeemuTaloudenhoitaja: Kangas Heikki